İkinci El Kompakt Arşiv Depo Raf Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

İkinci El Kompakt Arşiv Depo Raf Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

 

Bir marketin veya işletmenin, depolamaya verdiği önem oldukça büyük olmalıdır. Etkili bir depolama anlayışı sayesinde işletmedeki verimin yükseldiği bir gerçektir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken şey depolamanın temelini malzemelerin yerleştirildiği raf sistemlerinin oluşturduğudur. Raf sistemleri işletmede veya depoda düzeni de sağlayacak başlıca ekipmandır. Dolayısıyla bir depo inşa edilirken depolanacak malzemelerin türü, boyutları ve diğer özellikleri de en doğru raf sistemini seçmek için son derece önem arz eder.

Doğru seçimler ile depo alanı küçük olsa bile bu küçük ve sınırlı alanlarda ürünleri düzenli bir şekilde yerleştirebilmek mümkündür. İkinci el raf sistemleri alımı sırasında da çok tercih edilen arşiv raf sistemleri en çok market ve işletme depolarında kullanıldığında kolaylık sağlar. Dar alanları organize etmeyi sağlayan ikinci el arşiv raf sistemleri, oldukça uygun fiyatlara piyasalarda bulunabilmektedir. Bu durumda, ikinci el raf firmaları eski rafları alıp güçlendirip yenileyerek tekrar piyasaya sunar. Böylelikle düşük maliyetli etkin ve pratik çözümler kullanıcılara sunulmuş olur.  

İkinci el kompakt arşiv depo raf sistemlerinin en çok kullanıldığı alanlardan biri dosya arşivlemedir. Adliyelerde, belediyelerde ve benzeri pek çok yerde kullanımına sıkça rastlanır. İkinci el kompakt arşiv depo raf sistemlerinin çalışma prensibini basitçe açıklamak gerekirse, bu rafların tabanında raylar yer alır. Volanlı bir sistemine sahip olması nedeniyle küçük depo alanlarında hareket edebilme imkanı sağlar. Böylelikle çalışma alanlarında maksimum düzen ve maksimum verimliliği sağlamaya yardımcı olur. Ayrıca kilitli kapakları da bulunan kompakt arşiv depo raf sistemlerinin, kapaklarının üzerinde bir kol bulunur. Bu kol ile itilerek raylar üzerinde hareketinin sağlanması mümkündür.

İkinci el kompakt arşiv depo raf sistemlerinin kullanım alanı daha çok dosya ve kitap gibi malzemeler olduğu için, kullanımının sonrasında raflarda çok büyük yıpranma meydana gelmez. Dolayısıyla üretilen bir depo arşiv raf sistemi uzun yıllar kullanılabildiği gibi, ikinci el alımı konusunda da uygun fiyatlara ulaşılabilir ürünlerdir.

Depolama alanlarını olabildiğinde genişletmeye yarayan kompakt arşiv depo raf sistemleri altında bulunan ray sistemi sayesinde, sağa ve sola çekilebilen mobil bir yapıdır. Yer tasarrufu sağlayarak etkin bir düzen aracı olan kompakt arşiv depo raf sistemleri, saklanması ve gizli tutulması gereken özel belge ve dosyaların güvenle korunması için kapaklı olmak üzere üretilir. Hareketli yapısından gelen maksimum verimliliği, kilitlenebilen kapakları ile birleştiğinde çok daha etkili bir koruma sağlayabilen bu sistemlere ulaşmak oldukça basittir.

Dar ve hareketin çok kolay olmadığı alanlarda depolama yapılması gerektiğinde bu durum ciddi bir sorun teşkil edebilmektedir. Ancak ikinci el kompakt arşiv depo raf sistemleri bu sorunu ortadan kaldırmak için satın alınabilecek en etkin raf sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Avantajlarını sıralamak gerekirse ikinci el kompakt arşiv depo raf sistemleri raylı sistemleri ile kolayca itilip çekilebilirken, büyük bir yer tasarrufu sağlar. Bunun yanı sıra gizli kalması gereken dosyalar kilitli kapaklar ardında güvenle depolanabilir. Her bir dolabın yük taşıma kapasitesi ise 800 kg civarında olup yük taşıma kapasitesi de oldukça yüksektir. Ayrıca kompakt arşiv depo raf sistemlerine ihtiyaç duyulması halinde yeni dolapların eklenmesi de mümkündür. Kompakt arşiv depo raf sistemleri kolay yıpranmıyor olması sebebiyle uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Buna ek olarak bu sistemlerin ikinci el raf alımları için oldukça talep gördüğü de bilinmelidir. Burada ikinci el raf alım satımı yapan firmalar aracılığı ile uygun fiyatlı ikinci el kompakt arşiv depo raf sistemlerine ulaşılabilir.

 

Yorumlar (0)

Henüz onaylanmış yorum yok!
Yazıya ilk yorumu siz yazarak düşüncelerinizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın